Opiekunowie i współpracownicy

dr hab. inż. Natalia Iwaszczuk, prof. AGH

Kierownik Katedry Zarządzania w Energetyce. Specjalizuje się m.in. w międzynarodowym rynku energetycznym i zachodzących na nim zmianach. Jest opiekunem głównym KNE.

dr Justyna Muweis

Adiunkt w Pracowni Ekonomii Menadżerskiej. Specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii oraz związkach zachodzących pomiędzy ekologią, a ekonomią. Pełni rolę opiekuna pomocniczego.

dr Bartosz Łamasz

Asystent w Pracowni Ekonomii Menadżerskiej. Współpracuje z KNE i chętnie pomaga wszystkim jego członkom w realizacji badań. Specjalizuje się w instrumentach pochodnych, opcjach egzotycznych oraz różnych aspektach związanych z ropą naftową.

Zarząd

Aleksander Folfas

Student I roku kierunku Informatyka i Ekonometria. Prowadzi badania w zakresie kryptowalut. W KNE pełni rolę przewodniczącego (i webmastera).

Natalia Łyś

Studentka I roku kierunku Informatyka i Ekonometria. Jest zastępcą przewodniczącego oraz prowadzi Fanpage.

Cezary Moskal

Student I roku kierunku Informatyka i Ekonometria. Pełni funkcje skarbnika koła

Imię i nazwisko

A to jest miejsce dla ciebie!

How2KNE

Badania Naukowe

Jest to podstawowy profil naszej działalności. Rezultatem badań jest referat, będący swego rodzaju pracą naukową. Jego przygotowanie można streścić w kilku punktach:

  • Konsultacja tematu badań z opiekunem
  • Poszukiwanie wiadomości związanych z tematem -strony www, informatory i biuletyny branżowe, czasopisma naukowe
  • Stworzenie "prototypu" pracy będącego zbiorem naszych spostrzeżeń, które nasunęły ma się po przeczytaniu naszej bibliografii
  • Kolejna konsultacja z opiekunem dotycząca skonkretyzowania pomysłu i formy referatu
  • Stworzenie referatu
  • Doskonalenie sposobu wygłoszenia pracy
  • Udział w konferencji

Badania naukowe mają na celu zachęcić nas do odkrywania nieznanych dotąd zagadnień. Temat który realizujemy powinien nas ciekawić, ponieważ tylko wtedy będziemy się w niego chętnie zagłębiali. Powstanie referatu jest skutkiem ubocznym - ma on postać bardziej uporządkowanych, konkretnych wniosków. Efektem naszej pracy jest zatem nie tylko sama wiedza, ale także dorobek naukowy oraz umiejętność publicznego przemawiania - sprawdzona w praktyce. Ta działalność wychodzi nam bardzo dobrze - podczas 59. Konferencji SKNów Pionu Górniczego byliśmy najbardziej aktywni i najlepsi spośród innych kół naukowych działających na Wydziale Zarządzania.

Akademia KNE

Jest to inicjatywa skierowana przede wszystkim do nowoprzybyłych członków. Na samym początku trudno skonkretyzować cel badań, czy w ogóle wybrać temat. Sekcja ta powstała właśnie po to aby pomóc wszystkim na początku ich kariery. Można zamieszczać tutaj zagadnienia z ekonomii które nas interesują i publikować krótkie felietony. W ten sposób powstała platforma do wymiany różnorodnych informacji ze świata ekonomii oraz wzajemnej edukacji.

Pozostała działalność KNE

Nasze koło jest elastyczne. Nie spotykamy się regularnie, z reguły kontakt z opiekunami ma formę mailową. Dzięki temu można rozłożyć prowadzenie badań w czasie. Na uwadze trzeba mieć jedynie konferencyjne deadline'y- one są nieubłagane.
Nie oznacza to jednak, że jesteśmy losową zbitką osób, które nawet nie wiedzą o sobie nawzajem. Jeżeli tylko na wydziale coś się dzieje - jesteśmy tam. Akcje charytatywne, dni otwarte, WWRC... W sekcji wydarzenia możesz się o tym przekonać!